home
   oferta
   rajdy
   jazda
   noclegi
   galeria
   video
   cennik
   kontakt
   księga

WAKACJE !
WIELKANOC !Rajdy Jednodniowe - 2019Wycieczka w Góry Złote


Trasa: Drogą Królewską dostajemy się na przejście graniczne turystyczne Lutynia - Travna , tam łapiemy zielony szlak , który prowadzi nas wzdłuż granicy z Czechami, aż do Rozdroża Zamkowego , Solną Drogą przez ruiny zamku Karpień , Przełęcz Karpowską do Przełęczy Gierałtowskiej nad Nowym Gierałtowem. We wsi robimy 40- minutowy postój , dla naszych koni - trawka, dla nas posiłek w schronisku Bialska Jarmilka Do domu wracamy niebieskim szlakiem ze Starego Gierałtowa , traktami leśnymi u podnóża Królówki ,ścieżką przyrodniczą do źródła Św. Antoniego , mijając po drodze wiele bardzo różnorodnych formacji skalnych nazwanych Stołowymi Skałami. Jesteśmy w drodze koło 8 godzin.W Słonecznej czeka na nas kolacja.

Atrakcje:

 • możemy zrobić malutkie zakupy po czeskiej stronie
 • możemy zwiedzić ruiny zamku Karpień z 1 poł. XIV wieku (zachowały się znaczne partie przyfundamentowe oraz pomieszczenia zamku górnego)
 • możemy na Stołowych Skałach doświadczyć ekscytującej wspinaczki pod okiem zaprzyjaźnionego instruktora alpinisty
 • możemy spędzić czas podziwiając malownicze górskie pejzaże po obydwu stronach granicy polsko-czeskiej

  Koszt 150 zł.

  Termin: od 6 maja dowolny

  Liczba osób: min.3

  Wycieczka w Góry Bialskie


  Trasa: Leśnymi duktami Gór Złotych do Starego Gierałtowa, tam wchodzimy na niebieski szlak i podnóżem Wilczej dostajemy się do dużych skał zwanych Trzema Siostrami, po drodze widoki na Gołogórę i Łysiec, dalej do Przełęczy Dział 922 m.,tu skręcamy na żółty szlak, który prowadzi nas do łowiska Raj Pstrąga w Goszowie - świetnego miejsca na popas dla koni , a dla jeźdźców na rzeczywiście smacznego pstrąga. Po ok. 40 min odpoczynku ruszamy do Stronia Śląskiego. Miasteczko zwiedzamy z wysokości końskiego grzbietu. Do Słonecznej wracamy ciągnącymi się pod lasem wzdłuż szosy Stronie - Lądek łąkami. W domu po 9 godzinach czeka na nas gorący posiłek.

  Atrakcje:

 • wyprawa dla miłośników przyrody i leśnej ciszy Koszt 150 zł.

  Termin: od 6 maja dowolny

  Liczba osób: min.3

  Wycieczka Krowiarkami pod Czarną Górę


  Trasa: Ze Słonecznej pagórami Kuźniczych Gór wśród plantacji dzikiej róży docieramy do najwyżej położonego w Kątach Bystrzyckich gospodarstwa , dalej łąkami i grzbietem wysoko nad Kątami aż do przydrożnej kapliczki i dalej w dół do starej bacówki , która leży na dnie doliny między Konradowem a Kątami. Jedziemy cały czas wiejskimi górskimi drogami, które kiedyś łączyły nieistniejące już dzisiaj wsie. Wspinamy się na Dworską Górę 625 m , skąd możemy podziwiać panoramę Konradowa i górującego nad nim pasma Krowiarek. Z Dworskiej leśnym traktem nad kamieniołom na Rogóżce do czerwonego szlaku, który poprowadzi nas na Przełęcz Puchaczówka 864 m. pod Czarną Górą. Długi popas u górala przy żentycy i owczych serach. . Do domu wracamy Sudeckim Szlakiem Konnym PTTK na gorącą kolację .Nasza wędrówka trwa około 9 godzin.

  Atrakcje:

 • trasa piękna dla oczu
 • w bacówce u górala sporo góralskiego folkloru i dobre jadło
 • Masyw Śnieżnika na wyciągnięcie ręki
 • nieczynny kamieniołom na Rogóżce wart zobaczenia ze względu na olbrzymie skupisko brył białego marmuru Koszt 150 zł.

  Termin: od 6 maja dowolny

  Liczba osób: min.3

  Serdecznie zapraszamy
  Bożena i Stanisław Tomkiewiczowie
 • Created by Kornel Kobak © 2005

  http://www.voltahorse.pl      http://www.stadniny.pl      www.western.one.pl - Dolnośląskie Centrum Westu - Nowa Ruda