home
   oferta
   rajdy
   jazda
   noclegi
   galeria
   video
   cennik
   kontakt
   księga

WAKACJE !
WIELKANOC !Trzydniowy Rajd Konny


Terminy na rok 2019:

 • 29-30.04 - 1.05
 • 3 - 4 - 5.05


 • Sudecki Szlak Konny PTTK zaczyna się w Stajni "Słoneczna Dolina"- gospodarstwie agroturystycznym położonym na zboczu jednej z wielu dolin Gór Złotych, około 2 km. od Lądka Zdroju- najstarszego uzdrowiska w Polsce. Przyjazd do naszego domu w środę po południu. Na miejscu poznajemy konie, próbujemy swoich sił na padoku, wieczorem ognisko z gitarą i rozmowy.

  Pierwszy dzień rajdu

  Wyruszamy w drogę po śniadaniu o 9.oo. Do pokonania mamy ok. 20 km. szlaku, który poprowadzi nas do zaprzyjaźnionego schroniska " Stodoła" wysoko nad Międzygórzem. Sudecki Szlak Konny początkowo wiedzie nas przez Góry Kuźnicze aż do Przełęczy Puchaczówka(864m), która oddziela Masyw Śnieżnika od grzbietu Krowiarek. Tam zatrzymujemy się na godzinny popas. Jesteśmy w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym. W bacówce u górala napijemy się żentycy, czyli zsiadłego owczego mleka i zjemy wędzonego w dymie paleniska oscypka. Z bacówki możemy podziwiać panoramę Masywu, a widok Czarnej Góry(1205 m.) będzie nam towarzyszyć przez długi czas podczas dalszej wędrówki. Do " Stodoły " docieramy koło 17.oo. Wieczorem spacer na Igliczną ( 845 m. ), zalesiony szczyt z barokowym Sanktuarium Marii Śnieżnej z drugiej połowy XVIII wieku i na dół do Międzygórza, gdzie bez wątpienia atrakcją będzie 27 metrowy wodospad Wilczki, najwyższy w Sudetach.

  Drugi dzień rajdu

  Trasa ( ok. 40 km. ) prowadzi nas na grzbiet Żmijowca (1150 m. ) ku Hali pod Śnieżnikiem. W schronisku jest czas na odpoczynek dla jeźdźców i pełną trawy i ziół łąkę dla koni. Po zdobyciu Śnieżnika (1425 m. )kierujemy się na zielony graniczny szlak przez Sadzonki ( 1230 m. ), Jelenią Kopę (980 m. ), Jawornik Graniczny (1206 m. ) i Rudawiec ( 1105 m. ), by w końcu dotrzeć do Rezerwatu Puszczy Śnieżnej Białki w Górach Bialskich. Kolacja i nocleg w Bielicach w gospodarstwie agroturystycznym.

  Trzeci dzień rajdu

  20 kilometrowa trasa prowadzi przez Góry Bialskie podnóżem Czernicy aż do Starego Gierałtowa i dalej leśnymi traktami Gór Złotych do Słonecznej Doliny. Po drodze przeprawa przez rzekę Białą Lądecką. Pagórami Kuźniczych Gór docieramy do domu Wyjazd następnego dnia po śniadaniu. W sumie pokonujemy w siodle około 80 kilometrów drogi

  Cena:

  Opłata za całość: 560 zł / os

  BZ WBK SA 141090 2327 0000 0001 0047 6429
  Bożenna Tomkiewicz Stójków 46
  57-540 Lšdek Zdrój
  Serdecznie zapraszamy
  Bożena i Stanisław Tomkiewiczowie
  Created by Kornel Kobak © 2005

  http://www.voltahorse.pl      http://www.stadniny.pl      www.western.one.pl - Dolnośląskie Centrum Westu - Nowa Ruda